+48 882 563 147 kontakt@masteo.plponiedziałek - środa 8:00 - 15:00 | wtorek - czwartek 12:00 - 19:00 | piątek 9:00 - 14:00

Osteopatia jest dziedziną medycyny bezlekowej, która poparta diagnozą i bezbolesną terapią uzyskuje rewelacyjne efekty. Osteopaci, to poszukiwacze pierwotnej przyczyny dysfunkcji, które często są przez pacjentów pomijane, ale to co zdarzyło się 20 lat temu, w dzieciństwie czy nawet w łonie matki ma znaczenie do tego w jaki sposób organizm funkcjonuje dzisiaj. Osteopata podczas swojej terapii ściśle skupia się na strukturach anatomicznych. 

 

Osteopatia powstała w 1874 roku za sprawą amerykańskiego lekarza Andrew Taylor Still’a, który zauważył, że zdrowiu człowieka trzeba pomóc, likwidując pierwotną lezję (pierwszy problem, który pojawił się w organizmie). Osteopaci tłumaczą, że pierwotna lezja wpływa na różne mechanizmy kompensacji, które z czasem doprowadzają do chorób i złego funkcjonowania organizmu. Sposobem na wyleczenie człowieka jest zatem usunięcie pierwszego zaburzenia, a reszta naprawi się sama.

 

Still zdefiniował osteopatię jako:

"Nauka, która składa się z tak dokładnej, wyczerpującej i zweryfikowanej wiedzy o strukturze i funkcjonowaniu mechanizmu ludzkiego"

 

„Osteopata stoi twardo na ziemi, obserwuje prawa i jako inżynier ludzkich ciał wprowadza je w życie w celu przywrócenia zdrowia”

 

„Nie sztuką jest znaleźć chorobę, sztuką jest znaleźć zdrowie”

 

A.T Still

A.T Still

Osteopatia obejmuje:

  • terapię czaszkowo-krzyżową
  • terapię narządów wewnętrznych
  • terapię układu parietalnego (obwodowego, czyli układu ruchu, tj. kręgosłup, klatka piersiowa, miednica, kość krzyżowa, kończyna górna, kończyna dolna)

 

Osteopatia to nie jest tylko sposób leczenia pacjentów, to jest bogata w historię filozofia, która opiera się na kilku zasadach:

  • ciało jest zintegrowaną jednością
  • ruchomość jest manifestacją zdrowia tkanek
  • prawo tętnic jest nadrzędne
  • struktura i funkcja są ze sobą połączone
  • ciało jest organizmem samoregulującym się i samoleczącym

 

Osteopatia

Osteopatia w Polsce jest nieznana i niedoceniona, ale w Europie Zachodniej, Skandynawii i USA jest traktowana na równi z medycyną tradycyjną. W Stanach Zjednoczonych student medycyny w toku studiów decyduje, czy zostaje osteopatą czy lekarzem. 

Adres

Gabinet Masteo

Ul. Sowia 40

57-300 Kłodzko

Godziny przyjęć

poniedziałek - środa:
8:00 - 15:00

wtorek - czwartek:
12:00 - 19:00

piątek:
9.00 - 14.00

© 2017 Masteo- Rehabilitacja - Fizjoterapia - Osteopatia. Stworzone przez Rimset.pl